Hoe overbruggen we de digitale kloof?
Wie niet digitaal mee kan doen, blijft steeds vaker buiten beeld. In deze sessie zoeken we naar oplossingen om de digitale kloof te dichten en iedereen écht mee te laten doen.

In een samenleving die steeds digitaler wordt, raken we een groeiende groep mensen uit het oog: degenen die níet online meekomen. Zij laten geen geluid horen op sociale media, tekenen geen digitale petities en doen niet mee aan online enquêtes of participatieonderzoeken. Hierdoor blijven hun ervaringen en behoeften vaak buiten beeld.
Tegelijkertijd worden steeds meer publieke diensten, van armoederegelingen tot energietoeslagen en activiteiten, alleen nog digitaal aangeboden. Digitale toegang is inmiddels essentieel voor het verkrijgen van informatie, het onderhouden van sociale contacten, het regelen van bankzaken, het kunnen blijven uitvoeren van je werk, het volgen van onderwijs en ook niet onbelangrijk: ter ontspanning.
Maar wat als je niet 24/7 toegang tot internet hebt, of een duur abonnement moet afwegen tegen zwemles, gezond eten of de energierekening? Of als je niet beschikt over de digitale vaardigheden of goedwerkende middelen om überhaupt toegang te krijgen? Juist de mensen die recht hebben op publieke voorzieningen worden digitaal steeds minder bereikt en gehoord. In deze sessie onderzoeken we wat er nodig is om de digitale kloof te overbruggen.
